7 rad v období chřipek

  1. Při stavech typických pro chřipku a nachlazení (horečka, malátnost, bolesti hlavy a kloubů, kašel, rýma, ucpaný nos a pocit zalehlého ucha) se v rámci možností izolujte od svého okolí. Zůstaňte ležet v klidu a v teple, dopřejte si hodně spánku.
  2. Mějte na paměti potřebu zvýšeného přísunu vitaminu C.
  3. Zajistěte si dostatečný příjem tekutin.
  4. Při léčbě chřipky a nachlazení se používají léky, které zmírňují příznaky těchto chorob. Výhodné jsou hlavně kombinované léky (např. léky z řady PARALEN® GRIP), které obsahují více léčivých látek, a tak mohou díky svému složení pomáhat od více příznaků najednou (horečka, ucpaný nos, bolest nebo kašel). O jejich výběru se poraďte s lékárníkem, případně telefonicky se svým lékařem. Je nutné kontrolovat, abyste neužívali současně více léků obsahujících paracetamol, a tím předejít riziku nadměrného užití paracetamolu.
  5. Jestliže ani po třech dnech neustupují průvodní příznaky chřipky, zejména zvýšená teplota, navštivte svého ošetřujícího lékaře.
  6. Chřipkový virus se šíří vzduchem, především při kašlání a kýchání. Nemocný člověk vylučuje velké množství virů z dýchacích cest zejména v prvních dvou dnech onemocnění. Buďte proto ohleduplní ke svému okolí a věnujte pozornost tomu, abyste nešířili chřipku dále.
  7. Po ústupu chřipky a po období rekonvalescence si dejte předsevzetí, že se zaměříte na celkové zlepšení svého zdravotního stavu. Například můžete začít s pravidelným pohybem, cvičením, otužováním a dbát na stálý přísun vitamínů, zejména vitamínu C.

ČTĚTE DÁLE