PARALEN® SUS

sirup pro děti na bolest a horečku

paralen sus

PARALEN® SUS

Účinná látka
Paracetamol 24 mg v 1 ml suspenze.
Bez parabenů.
Bez umělých barviv.
Neobsahuje laktózu.
Forma
Perorální suspenze s vůní lesní jahody.
Velikost balení
100 ml suspenze.
Kdy použít?
  • Ke snížení horečky při chřipkových a jiných horečnatých onemocněních.
  • Při bolesti zubů včetně bolesti provázející prořezávání zoubků.
  • Při bolesti hlavy.
  • Při bolesti svalů nebo kloubů provázející chřipková onemocnění.
Věkové omezení
Od 3 měsíců.
Dávkování
Jednotlivá dávka 10-15 mg paracetamolu/kg tělesné hmotnosti. Podává se podle potřeby v 6hodinových intervalech, interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hod.
VěkHmotnostJednotlivá dávkaMax. denní dávka
3-6 měsíců 5-6 kg 72 mg paracetamolu 3 ml suspenze 300 mg paracetamolu
7-8 kg 96 mg paracetamolu 4 ml suspenze 420 mg paracetamolu
6-12 měsíců 9-10 kg 120 mg paracetamolu 5 ml suspenze 540 mg paracetamolu
1-2 roky 11-13 kg 144 mg paracetamolu 6 ml suspenze 660 mg paracetamolu
2-3 roky 14-16 kg 192 mg paracetamolu 8 ml suspenze 840 mg paracetamolu
3-6 let 17-20 kg 240 mg paracetamolu 10 ml suspenze 1 g paracetamolu
6-12 let 21-25 kg 312 mg paracetamolu 13 ml suspenze 1,25 g paracetamolu
26-33 kg 384 mg paracetamolu 16 ml suspenze 1,5 g paracetamolu
34-40 kg 480 mg paracetamolu 20 ml suspenze 2 g paracetamolu