PARALEN®

horký nápoj na bolest a horečku

PARALEN® horký nápoj bez cukru 500 mg

PARALEN® horký nápoj bez cukru 500 mg

Účinná látka
Paracetamol 500 mg v 1 sáčku.
Forma
Prášek pro perorální roztok v sáčku.
Velikost balení
12 sáčků
Kdy použít?
  • Horečka.
  • Bolesti zubů, bolesti hlavy.
  • Bolesti svalů nebo kloubů nezánětlivého původu.
  • Bolesti páteře, bolestivá menstruace.
Věkové omezení
Od 12 let
Dávkování
VěkTělesná hmotnostJednotlivá dávkaMax. denní dávka
12-15 let 40-50 kg 1 sáček
(500 mg paracetamolu)
6 sáčků
(3 g paracetamolu)
nad 15 let ≤ 50 kg 1 sáček
(500 mg paracetamolu)
8 sáčků
(4 g paracetamolu)
> 50 kg 1-2 sáčky
(500-1 000 mg paracetamolu)
Důležité upozornění
Paralen® horký nápoj bez cukru 500 mg neovlivňuje glykémii a je tedy vhodný i pro diabetiky. Mohou ho užívat také osoby s vysokým krevním tlakem a po poradě s lékařem či lékárníkem i těhotné a kojící ženy.