PARALEN®

na bolest a horečku

PARALEN® 500
PARALEN® 500 SUP

Účinná látka
Paracetamol 500 mg v 1 tabletě nebo v 1 čípku.
Forma
Tablety, čípky.
Velikost balení
12, 24 tablet, 5 čípků.
Kdy použít?
Ke snížení horečky při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních.
Při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy nebo zubů.
Při bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení.
Při bolestivé menstruaci.
Věkové omezení
Od 6 let - tablety.
Od 9 let - čípky.
Dávkování
Tablety:
VěkHmotnostJednotlivá dávkaMax. denní dávka
Děti 6-12 let 21-25 kg 1/2 tablety PARALEN 500
(250 mg paracetamolu)
3 tablety PARALEN 500
(1,5 g paracetamolu)
26-40 kg 1/2-1 tableta PARALEN 500
(250-500 mg paracetamolu)
4 tablety PARALEN 500
(2 g paracetamolu)
Dospívající 12-15 let 40-50 kg 1 tableta PARALEN 500
(500 mg paracetamolu)
6 tablet PARALEN 500
(3 g paracetamolu)
Dospívající nad 15 let a dospělí ≤ 50 kg 1 tableta PARALEN 500
(500 mg paracetamolu)
8 tablet PARALEN 500
(4 g paracetamolu)
> 50 kg 1-2 tablety PARALEN 500
(500-1 000 mg paracetamolu)
Čípky:
VěkHmotnostJednotlivá dávkaMax. denní dávka
Děti 9-12 let 33-40 kg 1 čípek PARALEN 500 SUP
(500 mg paracetamolu)
4 čípky PARALEN 500 SUP
(2 g paracetamolu)
Dospívající 12-15 let 40-50 kg 1 čípek PARALEN 500 SUP
(500 mg paracetamolu)
6 čípků PARALEN 500 SUP
(3 g paracetamolu)
Dospívající nad 15 let a dospělí ≤ 50 kg 1 čípek PARALEN 500 SUP
(500 mg paracetamolu)
8 čípků PARALEN 500 SUP
(4 g paracetamolu)
> 50 kg
1-2 čípky PARALEN 500 SUP
(500-1 000 mg paracetamolu)
Důležité upozornění
Tablety Paralen 500 nezhoršují žaludeční potíže. Neovlivňují glykémii a jsou tedy vhodné i u diabetiků. Bez obsahu lepku a laktózy.