PARALEN®

tablety pro děti na bolest a horečku

PARALEN® 125 mg

Účinná látka
Paracetamol 125 mg v 1 tabletě.
Bez syntetických barviv a parabenů.
Neobsahuje laktózu.
Forma
Tablety.
Velikost balení
20 tablet.
Kdy použít?
  • Ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, příušnice, spála).
  • Ke snížení horečky a bolesti po očkování.
  • Při bolestech různého původu – např. při bolestech hlavy, zubů.
  • Při bolesti provázející prořezávání zoubků.
  • Při bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení.
Věkové omezení
Od 3 let.
Dávkování
Celková denní dávka za 24 hodin nemá překročit 60 mg/kg tělesné hmotnosti dítěte.
Pro jednorázové podání je dávka 10-15 mg/kg tělesné hmotnosti.
Podává se podle potřeby v 6hodinových intervalech, interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hod.
VěkHmotnostJednotlivá dávkaMax. denní dávka
do 6 let 9–12 kg 1 tableta PARALEN 125 mg
(125 mg paracetamolu)
600 mg paracetamolu
13–16 kg 1 a 1/2 tablety PARALEN 125 mg
(187,5 mg paracetamolu)
750 mg paracetamolu
17–20 kg 2 tablety PARALEN 125 mg
(250 mg paracetamolu)
1 g paracetamolu
6–12 let 21–25 kg 2 tablety PARALEN 125 mg
(250 mg paracetamolu)
1,5 g paracetamolu
26–32 kg 2–3 tablety PARALEN 125 mg
(250–375 mg paracetamolu)
2 g paracetamolu
33–40 kg 3–4 tablety PARALEN 125 mg
(375–500 mg paracetamolu)
2 g paracetamolu
12–15 let 40–50 kg 500 mg 3 g paracetamolu
nad 15 let ≤ 50 kg 500 mg 4 g paracetamolu
> 50 kg 500–1 000 mg