PARALEN®

PARALEN® 100

Účinná látka
Paracetamol 100 mg v 1 čípku.
Forma
Čípky.
Velikost balení
5 čípků.
Kdy použít?
Ke snížení horečky při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních.
Při bolesti provázející prořezávání zoubků.
Při bolesti hlavy.
Při bolesti svalů nebo kloubů provázející chřipková onemocnění.
Dávkování
Děti s tělesnou hmotností 7-13 kg:
1 čípek 3-4krát denně v nejméně 6hodinových intervalech.
Děti s tělesnou hmotností 14-20 kg:
2 čípky 3-4krát denně v nejméně 6hodinových intervalech.
Pro jednorázové podání je dávka 10–15 mg/kg tělesné hmotnosti.
Celková denní dávka v průběhu 24 hodin nemá překročit 60 mg/kg tělesné hmotnosti dítěte; rozděluje se na 3-4 dílčí dávky.